Par mums

Heidelberg Materials Latvija Betons SIA ietilpst Heidelberg Materials grupā, kas ir viens no pasaulē lielākajiem integrētiem celtniecības materiālu ražotājiem un ir tirgus līderis inerto materiālu, cementa un betona jomā. Grupa nodarbina aptuveni 51 000 darbinieku, kas strādā 3000 uzņēmējdarbības vietās vairāk nekā 50 valstīs.

Uzņēmums dibināts 1997.gadā ar nosaukumu NCC Industry Latvija, kura dibinātājs bija NCC AB, viena no lielākajām celtniecības kompānijām Skandināvijā. Ienākot Latvijā NCC AB iegādājās betona ražotni Ikšķilē no privātuzņēmēja Ilmāra Bernāna.

1998.gadā Rīga, Skanstes ielā 4 tiek uzstādīta moderna betona ražošanas rūpnīca ar ražību 40m3/h un iegādātas papildus tehnikas vienības. Rūpnīcai ir inerto materiālu apsilde, kas ļauj ražot betonu cauru gadu un ziemas mēnešos to piegādāt speciāli uzsildītu. Rūpnīcas darbība ir datorizēta, ar datora palīdzību ir iespējams sekot un kontrolēt visu ražošanas procesu. Rūpnīcai ir sava laboratorija, kura rūpīgi seko saražotās produkcijas kvalitātei, kā arī pilnveido un izveido jaunas betona sastāvu receptes. Saražotās produkcijas kvalitāte regulāri tiek pārbaudīta neatkarīgās laboratorijās.

2000.gadā sadarbībā ar vairākiem Latvijas uzņēmumiem tiek nodibināts uzņēmums Garkalnes Grants SIA, kura pamatdarbība ir karjeru izstrāde.

2001.gadā uzņēmumam tiek piešķirts ISO 9001 vadības kvalitātes sertifikāts. SIA HC Betons ir pirmais uzņēmums bijušajā Austrumeiropā, kuram tiek piešķirts šāds sertifikāts.

2003.gadā NCC Industry Latvija tiek nomainīts stratēģiskais investors, par to kļūst vācu kompānijas HeidelbergCement Ziemeļvalstu reģiona meitas uzņēmums HeidelbergCement Northem Europe AB. Līdz ar to uzņēmums nomaina nosaukumu uz SIA HC Betons. HeidelbergCement Group ir ar garu un veiksmīgu vēsturi. Uzņēmums ir dibināts 1873. gadā Heidelbergā un līdz 1960.gadu beigām darbojas tikai Vācijā. Ziemeļeiropā uzņēmums sāk darboties 1999. gadā, iegādājoties Scandinavian Scancem Group, tādējādi izvēršot biznesa aktivitātes šajā reģionā, arī Baltijas valstīs.

2006.gadā tiek atklāta betona ražotne Ķekavā.

Patreiz Heidelberg Materials Latvija Betons SIA ir 41 transporta vienība, kas ļauj operatīvi un efektīvi piegādāt saražoto produkciju. Uzņēmumā patreiz strādā 55 darbinieki.

Visas betona rūpnīcas ir saņēmušas Atbilstības Sertifikātu Būvmateriālu un Būvizstrādājumu atbilstības novērtēšanas centrā.